Taneční škola StandardKlub Praha

Formační choreografie

Nacházíte se zde: Úvod > Formace > Formační choreografie

Pages in English Seiten auf Deutsch Paginas en espańol Pages en francais Русский Pagine in italiano Web in lingua latina
Pro formaci čtyř až osmi tanečních párů jsme připravili tyto choreografie:

"Vášnivý valčík"

Formace Vašnivý valčík zaujme každého diváka svou dynamikou skloubenou s ladností vídeňského valčíku. Hudební doprvod tvoří populární skladba Delilah od světoznámého britského zpěváka Toma Jonese. Choregorafie této formace využívá efektní prvky free style (či show dance), zvedačky, padačky a výrazové prvky, a vytváří s jejich pomocí příběh na tanečním parketě.
 • Choreografie: Petr Štukjunger
 • Kostýmy: Pavlína Morávková

"Valse de Vienne"

Formace Valse de Vienne, česky Vídeňský valčík, vypraví příběh osudové lásky mezi mužem a ženou. Stejnojmennou hudební předlohu nazpíval francouzský zpěvák Francois Feldman.
 • Choreografie: Petr Štukjunger
 • Úspěchy: semifinále Mistrovství České republiky plesových choreografií 2016 v Chrudimi

"Kouzelný valčík"

Tato krásná formace standardních tanců je sestavena na klasickou hudbu Johna Williamse ze světoznámé filmové série o Harrym Potterovi. Kromě valčíku uvidíte i waltz. Souznění hudby a tance vytváří slavnostní atmosféru, která osloví každého pozorovatele.
 • Choreografie: Petr a Markéta Štukjungerovi
 • Úspěchy: 4. místo na Festivalu tanečního mládí 2014 v Praze, 10. místo na Mistrovství České republiky plesových choreografií 2014 v Chrudimi

Kankán

Toto vystoupení získává v posledních letech na popularitě. Choreografie z prostředí kabaretu je propracovaná do detailů - typické a všemi očekávané prvky zde doplňují novinky. Vystoupení šesti lepých děv na všeobecně oblíbenou hudbu rozproudí zábavu na každé společenské akci!
 • Choreografie: Renata Bartovská a Adriana Krátká
 

Starší choreografie

Pro vaši informaci uvádíme seznam choreografií, které jsme nastudovali a tančili v minulosti a které sklízely řadu úspěchů jak na společenských akcích tak na soutěžním poli. Tyto choreografie již nenacvičujeme a nezle je tedy objednat.

Dětský sen Video
Fotografie 1 2

"Dětský sen"

Soutěžní formace s podmanivým střídáním hudebního stylu, stejně jako se mění nálada dětské duše, romantickou hudbu střídá napětí a následuje pozvolné uklidnění a opět dochází ke zvratu… Hudební předloha byla vybrána z české i zahraniční filmové tvorby pro děti a dospělé. Diváci mohou shlédnout nejen zajímavou podívanou, ale i 5 soutěžních tanců s prvky show dance v podání 8 závodních párů.
 • Choreografie: Stanislav Jílek a Zuzana Imryšková, vícemistři Mistrovství Prahy 2006 ve standardních a latinsko-amerických tancích
 • Úspěchy: 4. místo na Mistrovství ČR formací standardních tanců 2007 a 2008 v Ústí nad Labem, 7. místo na Mistrovství ČR plesových choreografií v letech 2007 a 2008 v Chrudimi, 1. místo na Festivalu tanečního mládí 2007 a 2008 v Praze, 1. místo na souteži O kutnohorský groš 2007 a 2008, 1. místo na Ceně TŠ Duha 2007 v České Lípě

"Fantom"

Tato soutěžní formace se skládá z 5 standardních tanců - waltz, tango, valčík, slowfoxtrot a quickstep. Inspirací pro choreografii byl filmový muzikál Fantom opery (v originále Phantom of the opera). Ke složení repertoáru skladeb pro jednotlivé tance byla využita neodolatelná hudba z tohoto strhujícího díla.
 • Choreografie: Jana Netušilová
 • Úspěchy: 4. místo na Mistrovství ČR formací standardních tanců 2009 v Ústí nad Labem, 12. místo na Mistrovství ČR plesových choreografií 2009 v Chrudimi, 2. místo na Festivalu tanečního mládí 2009 v Praze
La Luna Video ukázky: 6 párů, 4 páry
Fotografie

"La Luna"

Formace La Luna byla sestavena v březnu 2010 na hudbu španělské hudební skupiny Mecano. V rytmu valčíku se odehrává příběh dívky, která si u měsíce (odtud název choreografie) vyprosí milého, ale její prvorozené dítě se podobá měsíci a její milý ji proto zabije. Diváci mohou shlédnout nejen klasický valčík, ale také mnoho zvedaných figur a dalších efektních prvků. Formaci může tančit 4 nebo 6 párů.
 • Choreografie: Petr Štukjunger, Zuzana Imryšková
 • Úspěchy: 13. místo na Mistrovství ČR plesových choreografií 2010 v Chrudimi, na tomto mistrovství jsme také získali 2. místo v soutěži o nejlepší kostým.

"Na krásném modrém Dunaji"

Velice působivá hudební předloha z žánru klasické vážné hudby od Johanna Strausse. Skladba Na krásném modrém Dunaji byla zpracována v rytmu valčíku a je vhodným zahájením slavnostních příležitostí na plesech a večírcích.
 • Choreografie: Robert Puhman
 • Úspěchy: Mistr České republiky ve standardních formacích v rámci turné Taneční skupina roku 2010, 14. místo na Mistrovství České republiky plesových choreografií 2008 v Chrudimi, 3.místo na Festivalu tanečního mládí 2009 v Praze, 2. místo na soutěži O kutnohorský groš 2008
 • Z historie: 1993, 3. místo na mistrovství ČR ST formací na mezinárodním tanečním festivalu Ústí nad Labem

"Z Nového světa"

Již více než 100 let oslovují skladby použité v této formaci celý svět a jsou chloubou nejen koncertních síní. Jejich tvůrcem není nikdo jiný než-li jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů všech dob a světově nejproslulejší a nejhranější český skladatel vůbec, řeč je samozřejmě o Antonínu Dvořákovi. Formace na motivy klasické hudby spojuje vznešenou atmosféru s elegancí standardních tanců, která dodá slavnostní nádech plesům a dalším společenským akcím.
 • Choreografie: Zuzana Imryšková, Karel Havlíček
 • Hudba: Martin Stavěl
 • Návrhy a realizace kostýmů: Amélie Svobodová
 • Úspěchy: 7.(2012) a 8.(2011) místo na Mistrovství ČR plesových choreografií v Chrudimi, 7. místo na Mistrovství České republiky formací standardních tanců 2012 v Ústí nad Labem
 
Obsah stránek
 

Úvod   |   Mapa stránek   |   Kontakt

© Taneční škola StandardKlub Praha z.s. 2006 - 2017 :: www.sktanec.cz :: email: info@sktanec.cz :: tel.: 774 040 044